Hanna Kaisti: Vapaaehtoiset vertaisopastajat digiapuna – kokemuksia Hämeenlinnan kirjastosta

Livestream-tallenne, jossa Hanna Kaisti Hämeenlinnan kunnankirjastosta pitää esityksen ”Vapaaehtoiset vertaisopastajat digiapuna – kokemuksia Hämeenlinnan kirjastosta”. Esitys on osa ”Pienten kirjastojen johtajapäivä 2″ -koulutuspäivää, joka pidettiin Lappeenrannan Original Sokos Hotel Lappeessa 11.10.2019.

Koulutus- ja verkostoitumispäivä oli suunnattu pienten kunnankirjastojen johtajille ja muille vastaaville työntekijöille ympäri Suomen. Päivän kantavana teemana olivat erilaiset yhteistyömuodot sekä digituki. Mitä pieni kirjasto voi tehdä? Mihin riittävät omat voimavarat ja osaaminen, ja miten on mahdollista hyödyntää verkostoja?

Video on tuotu Kirjastokaistalle Lahden AKE:n YouTube-kanavalta.

Lisätiedot:
Lahden AKE: Kirjastoklubi, koulutusarkisto 
Lahden AKE:n YouTube-kanava

Videon tuotanto: Lahden kaupunginkirjasto, alueellinen kehittämistehtävä

Tagit

Voit vapaasti jakaa, upottaa ja näyttää Kirjastokaistan ohjelmia. Ohjelmia saa käyttää Creative Commons -lisenssillä CC BY-NC-SA.

Kommentoi